Спортивні досягнення студентів та співробітників Університету «Україна» (у тому числі на Паралімпійських та Дефлімпійських іграх)

 

Університет "Україна" приділяє велику увагу розвитку студентського спорту. В університеті щорічно проводяться окремі спартакіади серед студентів та студентів із особливими потребами на рівні кафедр, факультетів, навчальних закладів (філій, інститутів) та всього університету. У фінальних змаганнях Спартакіади Університету "Україна" бере участь до 350 студентів із 15 філій.

У 2004 році університет започаткував Всеукраїнські спортивні ігри серед студентів-інвалідів, аналогів яким у світі немає. За цю ініціативу Університет "Україна" був нагороджений Почесним Кубком Міністерства освіти і науки України. Щорічно близько 100 спортсменів із вадами зору, слуху та ураженнями опорно-рухового апарату з 25 вищих навчальних закладів України беруть участь у цих змаганнях. До проведення Ігор також залучені Міністерство освіти і науки України, Національний комітет спорту інвалідів України, Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт", Всеукраїнська громадська організація студентів-інвалідів "Гаудеамус" та Спортивна студентська спілка України.

Студенти університету також беруть участь у Паралімпійських та Дефлімпійських Іграх, Чемпіонатах світу та Європи з різних видів спорту і показують на них найвищі результати. Зокрема, на Зимових Паралімпійських Іграх в Турині студенти університету вибороли 9 медалей із 23, які отримала Українська збірна. На Літніх Паралімпійських Іграх у Пекині наші представники вибороли 4 медалі.

На Х зимових паралімпійських іграх у Ванкувері (Канада, 2010) представники Луцького інституту розвитку людини вибороли 6 медалей:

Батенкова-Бауман Юлія – триразова срібна призерка в гонці класичним стилем на дистанції 5 км, індивідуальній гонці на дистанції 15 км та в естафеті 3х2,5 км (лижні гонки); бронзова призерка в індивідуальній гонці на дистанції 12,5 км (біатлон);

Костюк Юрій – дворазовий срібний призер у гонці переслідування на дистанції 2,4 км (біатлон) та в естафеті 1х4 км + 2х5 км (лижні гонки).

Голова Спортивного клубу Університету "Україна" – Сослан Георгійович Адирхаєв – завідувач кафедри фізичного виховання Інституту соціальних технологій, Заслужений тренер України (2006), Почесний працівник фізичної культури та спорту, кандидат педагогічних наук, доцент, триразовий чемпіон світу з греко-римської боротьби, чемпіон США з греко-римської боротьби (2010), головний тренер збірної команди України з греко-римської боротьби серед ветеранів, відповідальний за розвиток спортивного руху в Україні серед студентів із особливими потребами.

Радник Президента з питань Інваспорту – Олена Грачиківна Акопян – багаторазова чемпіонка світу та Європи, заслужений майстер спорту, призер Атланти, Нагано, Сіднея, чемпіонка Афін.

Серед студентів навчального закладу, які досягли високих спортивних результатів світового рівня можна виділити наступних:

Батенкова Юлія – студентка спеціальності "Правознавство" Луцького інституту розвитку людини: майстер спорту міжнародного класу з біатлону та лижних гонок; переможець з біатлону (спринт) та срібний призер із лижних гонок на 15 км Чемпіонату світу (США, 2005 рік); срібний призер першого етапу Кубку світу з біатлону 7,5 км та бронзовий призер із лижних гонок на 10 км (Італія, 2005 рік); срібний призер другого етапу Кубку світу з лижних гонок на 10 та 15 км (Швейцарія, 2005 рік). Дві срібні та три бронзові медалі з біатлону і лижних гонок на ІХ зимових Паралімпійських іграх у Турині (Італія, 2006 рік). Три срібні та одна бронзова медаль з лижних гонок і біатлону на Х зимових Паралімпійських іграх у Ванкувері (Канада, 2010 рік).

Дмитро Виноградець – студент Полтавського інституту економіки і права: Чемпіон ХІІІ Паралімпійських ігор 2008 року з плавання серед спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату, Почесний громадянин Полтави (2009).

Колодій Олександр – студент спеціальності "Фізична реабілітація" Луцького інституту розвитку людини: заслужений майстер спорту України з кульової стрільби, чемпіон ХХІ Дефлімпійських ігор із кульової стрільби (м. Тайпей, Таньвань), нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня.

Костюк Юрій – випускник, а тепер викладач кафедри здоров’я та фізичного спорту Луцького інституту розвитку людини: заслужений майстер спорту з біатлону та лижних гонок, переможець першого етапу Кубку світу з біатлону на 12 км (Італія, 2005 рік); переможець другого етапу Кубку світу з біатлону на 7,5 км (Швейцарія, 2005 рік); срібний призер із біатлону на 5 км; бронзовий призер із лижних гонок на дистанціях 10 та 15 км Чемпіонату світу (США, 2005 рік); золотий, дворазовий срібний та бронзовий призер із біатлону та лижних гонок ІХ зимових Паралімпійських ігор у Турині (Італія, 2006 рік). Дві срібні медалі з лижних гонок і біатлону на Х зимових Паралімпійських іграх у Ванкувері (Канада, 2010 рік).

Литвиненко Ігор – випускник спеціальності "Фізична реабілітація" Луцького інституту розвитку людини Університету "Україна": майстер спорту міжнародного класу, срібний призер ІІ літніх паралімпійських ігор 2000 року в Австралії з футболу, учасник чемпіонату світу (Бразилія, 1998), чемпіон Європи з футболу (Бельгія, 1999 р.), член збірної команди України серед інвалідів, срібний призер чемпіонату України (м. Жовті Води, 1999 р.), володар Кубка України у складі збірної команди Центру інваспорту Волині (м. Луцьк, 2000 р.), нагороджений орденом за заслуги ІІІ ступеня.

Малишевський Сергій Вікторович – випускник Інженерно-технологічного інституту (група ПА-21): срібний призер ХХ Дефлімпійських ігор 2005 року в Австралії, бронзовий призер ХХІ Дефлімпійських ігор 2009 року в Тайвані, Чемпіон світу з греко-римської боротьби 2004 року, срібний призер Чемпіонату світу 2008 року з греко-римської боротьби, заслужений майстер спорту, член збірної команди України, нагороджений орденом "За мужність" ІІ ступеня.

Мартиненко Микола Олександрович – випускник Інституту соціальних технологій (група ФР-31): бронзовий призер Чемпіонату світу 2004 року з футболу серед спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату, майстер спорту міжнародного класу, член збірної команди України.

Натальчук Володимир Володимирович – студент спеціальності "Фізична реабілітація" Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини (ФР-2), переможець чемпіонату Європи та кількаразовий призер паралімпійських ігор з плавання, срібний призер XXI літніх Дефлімпійських ігор із плавання 2009 року (м. Тайпей, Тайвань), президентський стипендіат, стипендіат обласної ради, звання кращого атлета Миколаївської області інвалідного спорту – 2009.

Солярук Юлія – студентка спеціальності "Фізична реабілітація" Луцького інституту розвитку людини: заслужений майстер спорту України з волейболу, чемпіонка ХХ Дефлімпійських ігор із волейболу.

Ткаченко Андрій Кімович – студент Інституту соціальних технологій (група ФР-32): бронзовий призер ХХ і ХХІ Дефлімпійських ігор 2005 і 2009 років в Австралії та Тайвані, срібний призер Чемпіонату світу з греко-римської та вільної боротьби 2004 року, бронзовий призер Чемпіонату світу з греко-римської боротьби 2008 року, заслужений майстер спорту, член збірної команди України, нагороджений орденом "За мужність" ІІ ступеня.

Токар Володимир – випускник Інституту соціальних технологій (група ФР-32): бронзовий призер Чемпіонату світу 2004 року з футболу серед спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату, майстер спорту міжнародного класу, член збірної команди України.

Шафалюк Віктор – випускник Інституту соціальних технологій (група ФР-31): бронзовий призер Чемпіонату світу 2004 року з футболу серед спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату, майстер спорту міжнародного класу, член збірної команди України.

Шевчик Анатолій – випускник спеціальності "Правознавство" Луцького інституту розвитку людини: дворазовий Чемпіон ХІІ і ХІІІ Паралімпійських ігор 2004 і 2008 років із футболу серед спортсменів із ураженнями опорно-рухового апарату, чемпіон Всесвітніх ігор спортсменів-інвалідів із футболу (Нью-Лондон, США, 2005 рік); у 2006 році брав участь у Міжнародних змаганнях із футболу серед спортсменів із ДЦП в Ірландії, де команда здобула І місце, заслужений майстер спорту, член збірної команди України, нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною Грамотою Верховної Ради України, орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.